ERL2049R900FKEA500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
49.9 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
ERL2049R900FKEA500
DigiKeys produktnummer
541-ERL2049R900FKEA500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERL2049R900FKEA500
Beskrivning
RES 49.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,138" x L 0,375" (3,51 x 9,53mm)