ERL2039K200FKEB500 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-ERL2039K200FKEB500TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ERL2039K200FKEB500 |
Beskrivning | RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 39.2 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Sammansättning |
Tillv. | Egenskaper Fuktbeständig |
Serie | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda |
Resistans | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Tolerans | Storlek/dimension Diam. 0,138" x L 0,375" (3,51 x 9,53mm) |