ERL05162R00FKEK500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
162 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
ERL05162R00FKEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERL05162R00FKEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERL05162R00FKEK500
Beskrivning
RES 162 OHM 1% 1/8W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,066" x L 0,150" (1,68 x 3,81mm)