ERC709K5300FKEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERC709K5300FKEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC709K5300FKEK500
Beskrivning
RES 9.53K OHM 1% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
9.53 kOhms ±1% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)