ERC7047K000DHEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERC7047K000DHEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC7047K000DHEK500
Beskrivning
RES 47K OHM 0.5% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
47 kOhms ±0,5% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)