ERC7024K900FHEB500
DigiKeys produktnummer
541-ERC7024K900FHEB500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC7024K900FHEB500
Beskrivning
RES 24.9K OHM 1% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
24.9 kOhms ±1% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)