ERC7020R000BEEB500
DigiKeys produktnummer
541-ERC7020R000BEEB500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC7020R000BEEB500
Beskrivning
RES 20 OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±0,1% 0,75W, 3/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)