ERC655K2300BEEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERC655K2300BEEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC655K2300BEEK500
Beskrivning
RES 5.23K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detaljerad beskrivning
5.23 kOhms ±0,1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)