ERC6557K600DHEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERC6557K600DHEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC6557K600DHEK500
Beskrivning
RES 57.6K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Detaljerad beskrivning
57.6 kOhms ±0,5% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)