ERC652K1500FHEB500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
2.15 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
ERC652K1500FHEB500
DigiKeys produktnummer
541-ERC652K1500FHEB500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC652K1500FHEB500
Beskrivning
RES 2.15K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)