ERC554K1200BHEB600 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-ERC554K1200BHEB600TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ERC554K1200BHEB600 |
Beskrivning | RES 4.12K OHM 0.1% 1/4W AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 4.12 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm) |