ERC553K8300FEEK600
DigiKeys produktnummer
541-ERC553K8300FEEK600-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC553K8300FEEK600
Beskrivning
RES 3.83K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
3.83 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)