ERC552K9400DHEK600
DigiKeys produktnummer
541-ERC552K9400DHEK600-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC552K9400DHEK600
Beskrivning
RES 2.94K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
2.94 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)