ERC552K0500DHEK500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
2.05 kOhms ±0,5% 0,125W, 1/8W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
ERC552K0500DHEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERC552K0500DHEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC552K0500DHEK500
Beskrivning
RES 2.05K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,094" x L 0,250" (2,39 x 6,35mm)