ERC5520K500BEEK600
DigiKeys produktnummer
541-ERC5520K500BEEK600-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC5520K500BEEK600
Beskrivning
RES 20.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
20.5 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,097" x L 0,280" (2,46 x 7,11mm)