ERC5093K100BEEB500 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 541-ERC5093K100BEEB500TR-ND - Remsa och spole (TR) |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ERC5093K100BEEB500 |
Beskrivning | RES 93.1K OHM 0.1% 1/10W AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 93.1 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Egenskaper Fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-175°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) | Inkapsling/låda |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning Axiell |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm) |