ERC5082R500DEEA500 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
82.5 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
ERC5082R500DEEA500
DigiKeys produktnummer
541-ERC5082R500DEEA500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC5082R500DEEA500
Beskrivning
RES 82.5 OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Storlek/dimension
Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm)