ERC5051K100DEEK500
DigiKeys produktnummer
541-ERC5051K100DEEK500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERC5051K100DEEK500
Beskrivning
RES 51.1K OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Detaljerad beskrivning
51.1 kOhms ±0,5% 0,1W, 1/10W Hålmonterade resistorer Axiell Fuktbeständig Metallfilm
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,070" x L 0,150" (1,78 x 3,81mm)