CRCW2512820RFKEG
DigiKeys produktnummer
541-CRCW2512820RFKEGTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW2512820RFKEGCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW2512820RFKEGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW2512820RFKEG
Beskrivning
RES SMD 820 OHM 1% 1W 2512
Detaljerad beskrivning
820 Ohms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW2512820RFKEG Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)