CRCW25127R50JNEGHP
DigiKeys produktnummer
541-7.5RATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-7.5RACT-ND - Remsbit (CT)
541-7.5RADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW25127R50JNEGHP
Beskrivning
RES SMD 7.5 OHM 5% 1.5W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7.5 Ohms ±5% 1,5W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW25127R50JNEGHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)