CRCW2512270RJNEHHP
DigiKeys produktnummer
541-CRCW2512270RJNEHHPTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW2512270RJNEHHP
Beskrivning
CRCW2512-HP 200 270R 5% E82 E3
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 Ohms ±5% 1,5W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW2512270RJNEHHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)