CRCW251210K0FKTG
DigiKeys produktnummer
541-CRCW251210K0FKTGTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW251210K0FKTGCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW251210K0FKTGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW251210K0FKTG
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW251210K0FKTG Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Storlek/dimension
L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)