CRCW251210K0FKEGHP | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CRCW251210K0FKEGHP |
Beskrivning | RES SMD 10K OHM 1% 1.5W 2512 |
Tillverkarens standardleveranstid | 15 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 kOhms ±1% 1,5W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CRCW251210K0FKEGHP Modeller |
Kategori | Egenskaper AEC-Q200, pulsmotstånd |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2512 (metrisk 6332) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,248" x B 0,124" (6,30 x 3,15mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,028" (0,70mm) |