CRCW20105K10JNEF
DigiKeys produktnummer
541-5.1KWTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-5.1KWCT-ND - Remsbit (CT)
541-5.1KWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW20105K10JNEF
Beskrivning
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 2010
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.1 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW20105K10JNEF Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)