CRCW1210215RFKEA
DigiKeys produktnummer
541-215AATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-215AACT-ND - Remsbit (CT)
541-215AADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW1210215RFKEA
Beskrivning
RES SMD 215 OHM 1% 1/2W 1210
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
215 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW1210215RFKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)