CRCW1210100RJNEA
DigiKeys produktnummer
541-100VTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-100VCT-ND - Remsbit (CT)
541-100VDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW1210100RJNEA
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 1210
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1210 (metrisk 3225) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW1210100RJNEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)