CRCW1206910RJNEA
DigiKeys produktnummer
541-910ETR-ND - Remsa och spole (TR)
541-910ECT-ND - Remsbit (CT)
541-910EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW1206910RJNEA
Beskrivning
RES SMD 910 OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
910 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW1206910RJNEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)