CRCW1206750RFKEA
DigiKeys produktnummer
541-750FTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-750FCT-ND - Remsbit (CT)
541-750FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW1206750RFKEA
Beskrivning
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
750 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW1206750RFKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)