CRCW12066K20JNEA
DigiKeys produktnummer
541-6.2KETR-ND - Remsa och spole (TR)
541-6.2KECT-ND - Remsbit (CT)
541-6.2KEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW12066K20JNEA
Beskrivning
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.2 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW12066K20JNEA Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)