CRCW12066K04FKEAHP
DigiKeys produktnummer
541-6.04KUTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-6.04KUCT-ND - Remsbit (CT)
541-6.04KUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW12066K04FKEAHP
Beskrivning
RES SMD 6.04K OHM 1% 3/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.04 kOhms ±1% 0,75W, 3/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW12066K04FKEAHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)