CRCW120661R9FKEA
DigiKeys produktnummer
541-61.9FTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-61.9FCT-ND - Remsbit (CT)
541-61.9FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW120661R9FKEA
Beskrivning
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
61.9 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW120661R9FKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)