CRCW120651R0JNEAHP
DigiKeys produktnummer
541-51UATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-51UACT-ND - Remsbit (CT)
541-51UADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW120651R0JNEAHP
Beskrivning
RES SMD 51 OHM 5% 3/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
51 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW120651R0JNEAHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)