CRCW120636R5FKEA
DigiKeys produktnummer
541-36.5FTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-36.5FCT-ND - Remsbit (CT)
541-36.5FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW120636R5FKEA
Beskrivning
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
36.5 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW120636R5FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)