CRCW1206300RFKEAC
DigiKeys produktnummer
541-CRCW1206300RFKEACTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW1206300RFKEACCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW1206300RFKEACDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW1206300RFKEAC
Beskrivning
RES 300 OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW1206300RFKEAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)