CRCW12061K50FKTB är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Dale
I lager: 263 415
Datablad
Similar
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Direkt
Panasonic Industry
Direkt
Stackpole Electronics Inc
I lager: 887
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
1.5 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
CRCW12061K50FKTB
DigiKeys produktnummer
541-CRCW12061K50FKTBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW12061K50FKTBCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW12061K50FKTBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW12061K50FKTB
Beskrivning
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CRCW12061K50FKTB Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)