CRCW120615K0FKEAC
DigiKeys produktnummer
541-CRCW120615K0FKEACTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW120615K0FKEACCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW120615K0FKEACDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW120615K0FKEAC
Beskrivning
RES 15K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW120615K0FKEAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,120" x B 0,061" (3,05 x 1,55mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)