CRCW080582R5FKTA
DigiKeys produktnummer
541-CRCW080582R5FKTATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW080582R5FKTACT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW080582R5FKTADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW080582R5FKTA
Beskrivning
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82.5 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW080582R5FKTA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)