CRCW080551R0JNEB
DigiKeys produktnummer
541-CRCW080551R0JNEBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW080551R0JNEBCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW080551R0JNEBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW080551R0JNEB
Beskrivning
RES SMD 51 OHM 5% 1/4W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
51 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRCW080551R0JNEB Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)