CRCW08053M40FKEA
DigiKeys produktnummer
541-3.40MCTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-3.40MCCT-ND - Remsbit (CT)
541-3.40MCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW08053M40FKEA
Beskrivning
RES SMD 3.4M OHM 1% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.4 MOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW08053M40FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)