CRCW080524K9FKEAHP
DigiKeys produktnummer
541-24.9KTTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-24.9KTCT-ND - Remsbit (CT)
541-24.9KTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW080524K9FKEAHP
Beskrivning
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/2W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24.9 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW080524K9FKEAHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)