CRCW080521K5FKEAC
DigiKeys produktnummer
541-CRCW080521K5FKEACTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW080521K5FKEACCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW080521K5FKEACDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW080521K5FKEAC
Beskrivning
RES 21.5K OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21.5 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW080521K5FKEAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)