CRCW080515M0JPEAHR
DigiKeys produktnummer
541-15MAJTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-15MAJCT-ND - Remsbit (CT)
541-15MAJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW080515M0JPEAHR
Beskrivning
RES SMD 15M OHM 5% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 MOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW080515M0JPEAHR Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±500ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)