CRCW0805137KFKEA
DigiKeys produktnummer
541-137KCTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-137KCCT-ND - Remsbit (CT)
541-137KCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW0805137KFKEA
Beskrivning
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
137 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW0805137KFKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)