CRCW080510R0JNEAC
DigiKeys produktnummer
541-4167-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-4167-1-ND - Remsbit (CT)
541-4167-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW080510R0JNEAC
Beskrivning
RES 10 OHM 5% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW080510R0JNEAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Serie
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)