CRCW060390R9FKTA
DigiKeys produktnummer
541-CRCW060390R9FKTATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW060390R9FKTACT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW060390R9FKTADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW060390R9FKTA
Beskrivning
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
90.9 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW060390R9FKTA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)