CRCW0603820RJNEAHP
DigiKeys produktnummer
541-CRCW0603820RJNEAHPTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW0603820RJNEAHPCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW0603820RJNEAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW0603820RJNEAHP
Beskrivning
RES SMD 820 OHM 5% 1/3W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 Ohms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW0603820RJNEAHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,033" (1,60 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)