CRCW060380K6FKEB
DigiKeys produktnummer
541-CRCW060380K6FKEBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW060380K6FKEBCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW060380K6FKEBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW060380K6FKEB
Beskrivning
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/8W 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
80.6 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW060380K6FKEB Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)