CRCW06036K81FKEB | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CRCW06036K81FKEB |
Beskrivning | RES SMD 6.81K OHM 1% 1/8W 0603 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 6.81 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CRCW06036K81FKEB Modeller |
Kategori | Egenskaper Automotive AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,020" (0,50mm) |