CRCW06035K60JNEAC
DigiKeys produktnummer
541-CRCW06035K60JNEACTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW06035K60JNEACCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW06035K60JNEACDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW06035K60JNEAC
Beskrivning
RES 5.6K OHM 5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5.6 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW06035K60JNEAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Resistans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)