CRCW06034R70JNEAHP
DigiKeys produktnummer
541-4.7SATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-4.7SACT-ND - Remsbit (CT)
541-4.7SADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW06034R70JNEAHP
Beskrivning
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 Ohms ±5% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW06034R70JNEAHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,033" (1,60 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)